بسمه تعالی
توافقنامه شرکت در برنامه های سفر گروه گردشگری "شاهرود آفرود"
اینجانب................. فرزند................... متولد.................. به شماره شناسنامه.............. که در این قرارداد با نام "گردشگر" یا "مسافر" شناخته می شوم، ضمن تایید اطلاعات شناسنامه ای فوق و آگاهی از بندهای ذکر شده ذیل، در کمال صحت، سلامت و آزادی، آمادگی خود را برای شرکت در برنامه سفر ............... در مورخه .........تا .............اعلام می دارم. همچنین، بدین وسیله اعلام می دارم که سابقه هیچ گونه بیماری خاص از قبیل بیماری خاص از قبیل بیماری های قلبی، آسم، صرع و مشابه نداشته و هیچ ممنوعیتی برای فعالیت فیزیکی، تحرک، پیاده روی، کوله کشی، اقامت در چادر، خانه روستایی و مشابه اینها ندارم.

شماره تلفن برای تماس ضروری: 1-............... 2- ................. 3-.................1- تعاریف

1-1- گروه: به مجموعه حال حاضر که فعالیت های گردشگری در قالب آن انجام می شود اطلاق می گردد.

1-2- گردشگر یا مسافر: به هر شخص حقیقی که در برنامه های سفر گروه شرکت می کند اطلاق می گردد.

1-3- سرپرست یا مسئول: برنامه ریز گروه را می گویند. سرپرست یک نفر واحد است که به همراه معاونین و جانشینان خود سرپرستی برنامه را بر عهده دارد.

1-4- جلودار و عقب دار: افرادی هستند که توسط سرپرست تعیین شده و در هنگام حرکت در ابتدا و انتهای گروه حرکت می کنند2- قوانین کلی

2-1- گروه گردشگری "شاهرود آفرود زیر نظر گروه گردشگری بهشت کویر" یک گروه مستقل بوده که مستقلا برنامه های مختلف سفر اجرا می نماید. این گروه وابسته به هیچ ارگان دولتی و یا سلیقه سیاسی نیست.

2-2- شرکت تمامی افراد در برنامه های سفر منوط به اطلاع و اجازه خانواده هر فرد بوده و تمامی افراد با امضاء این توافقنامه اخذ این اجازه و اطلاع را تایید می نمایند. شرکت افراد زیر 18 سال در تمامی برنامه های سفر منوط به همراهی و یا اجازه کتبی سرپرست فرد می باشد.

2-3- امضاء کنندگان این توافق نامه بدین وسیله با آگاهی کامل، تمام مسئولیت هر نوع حادثه احتمالی در طول سفر را شخصا بر عهده می گیرند. در صورت بروز هر حادثه ای حق پیگیری و شکایت از مسئولین گروه، سرپرست و سایر دست اندرکاران برنامه، از گردشگر و وکلای قانونی و قراردادی ایشان اعم از خانواده، وکیل و... سلب می شود.

2-4- با توجه به وجود حیوانات وحشی و حشرات موذی در مناطق طبیعی ایران، غیرقابل کنترل بودن شرایط آب و هوایی، وجود آلودگی در آب، هوا و خوراکی های مناطق طبیعی و... گردشگر بدین وسیله مسئولیت بروز هر نوع حادثه و بیماری در این ارتباط را شخصا بر عهده می گیرد.

2-5- برنامه های این گروه در قالب سفرهای غیرحرفه ای و نه تور مسافرتی اجرا می شود. به همین دلیل وجود کمبود در برخی شرایط اجتناب ناپذیر است. قبل از هر سفر، شرایط سفر، سختی ها و مشکلات آن در حد امکان عنوان می شود. شرکت افراد در برنامه به معنای اطلاع کامل از شرایط، دشواری ها و کمبودها است.

2-6- اطلاعیه ها و مکتوباتی که در انجمن اعلام می شود مهم بوده و لازم است شخص از آنها مطلع باشد. عدم اطلاع از این مکتوبات حقی را برای گردشگر ایجاد نمی کند.3- شرایط بیمه

3-1- تمام افراد شرکت کننده در برنامه سفر، از ابتدا تا انتهای سفر زیر پوشش بیمه حوادث گروهی می باشند. شرایط بیمه هر سفر و میزان پرداخت هزینه های درمان و خسارت از طرف شرکت بیمه متناسب با نوع سفر متفاوت است.

3-2- در صورت بروز هر حادثه و ایجاد خسارت مالی و جانی به گردشگر، سرپرست گروه تلاش خود را برای جبران خسارت از موسسه بیمه خواهد کرد. اما در صورت عدم موفقیت، مدیران گروه و سرپرست برنامه هیچگونه مسئولیتی در قبال پرداخت غرامت و خسارت بر عهده نمی گیرد. در قرارداد بیمه، میزان خسارت فوت و از کار افتادگی که توسط شرکت بیمه تضمین شده کمتر از میزان قانونی آن است. در صورت بروز حادثه، حادثه دیده و نمایندگان قانونی و قراردادی ایشان نمی توانند باقی وجه را از شرکت بیمه، سرپرست برنامه و مدیران گروه مطالبه نمایند.

3-3- در صورت بروز حادثه و افزایش هزینه های درمان تا بیش از مبلغ تضمین شده توسط بیمه، این گروه مسئولیتی در قبال تامین مابقی هزینه های پزشکی نخواهد داشت.

3-4- فعالیت هایی همچون شنا، غواصی، موتور سواری، موتور چهارچرخ، پرواز با کایت، گلایدر و کلیه ورزش هایی که به هر شکل خطرناک محسوب می شود، شامل قرارداد بیمه نبوده و انجام آنها در طول سفر مجاز نیست. تمام حوادثی که در ارتباط با این فعالیت ها صورت گیرد بر عهده شخص مسافر است.4- در طول سفر

4-1- در طول سفر تبلیغ و معرفی تورها، آژانس های مسافرتی، شرکت های هرمی و همچنین فعالیت های سیاسی و... مجاز نیست. فعالیت های اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و... نیز باید با هماهنگی سرپرست برنامه صورت گیرد.

4-2- همراه داشتن تجهیزات و مایحتاج مورد نیاز برای هر سفر وظیفه گردشگر است. کسب اطلاع از لیست این تجهیزات و مایحتاج بر عهده شخص گردشگر می باشد.

4-3- مراقبت از اشیاء و تجهیزات گردشگر بر عهده گروه و سرپرست نیست و در صورت ایجاد خسارت در این رابطه مسئولیت بر عهده شخص گردشگر خواهد بود.

4-4- رعایت قوانین کشور ایران، شئونات و پوشش اسلامی، حریم های اخلاقی بین آقایان و خانم ها و رعایت حقوق سایر گردشگران در کلیه برنامه ها ضروری است.

4-5- اقامت در چادر مشترک تنها برای افراد متاهل و محارم با شرط به همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر مجاز است.

4-6- حمل و استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی و به طور کلی مواد و تجهیزاتی که حمل و نگهداری و استفاده آنها در قانون جرم شمرده می شود مجاز نیست.

4-7- استفاده از قلیان در طول سفر مجاز نیست. به منظور احترام به حقوق همسفران، کشیدن سیگار و پیپ در نقاطی که در دید سایر افراد گروه می باشد مجاز نمی باشد.

4-8- در جهت حفظ امنیت گروه در محیط های طبیعی، گردشگر موظف است پیوسته همراه دیگر گردشگران بوده و به راهنمایی ها و هشدارهای مسئولین برنامه توجه کند.

4-9- در برخی از برنامه ها با توجه به شرایط جوی و یا وضعیت جاده ها و یا هرگونه اتفاق پیش بینی نشده و ناگهانی ممکن است تغییراتی در سفر گروه داده شده و حتی بخشی از آن حذف شودکه بر حسب نیاز سرپرست تصمیم گیری خواهد کرد. اعتراض به این تصمیم گیری ها مجاز نیست.

4-10- از شوخی های بی مورد و خطرناک جداً پرهیز شود. در صورت بروز هر حادثه ای در این ارتباط تمام مسئولیت بر عهده شخص ناقض این بند است.

4-11- آسیب رساندن به طبیعت، آلوده کرده محیط زیست و اذیت و آزار جانوران در این گروه مجاز نیست.5- توجهات

5-1- حق انتشار تصاویر و فیلم های سفر با گروه و سرپرست بوده و انتشار آنها با مجوز مسئول گروه و موافقت اشخاص حاضر در تصویر ممکن است و عکاسی در سفرهای خانوادگی ممنوع بوده و با خاطیان برخورد خواهد شد.

5-2- در صورت عدم رعایت هریک از موارد فوق الذکر، مسئولان برنامه می توانند شخص را در هر لحظه ای از گروه منفک نموده و در صورت نیاز در اختیار مسئولین انتظامی قرار دهند. در این شرایط گردشگر حق هیچگونه اعتراضی و شکایتی به سرپرست و گروه را ندارد.

5-3- حق انتشار و استفاده از شماره تماس، ایمیل و سایر روش های ارتباطی افراد حاضر در برنامه، صرفا با گروه و سرپرست بوده و افراد، تحت هیچ شرایطی اجازه استفاده از آنرا بدون کسب تکلیف از مدیر گروه ندارند.

5-4- این توافق نامه در یک نسخه 5 عنوان و 30 بند تدوین گردیده و امضاء یا ارسال آن و یا شرکت افراد در برنامه ها به منزله پذیرش تمام قوانین و شروط ذکر شده است.


با تشکر

گروه گردشگری بهشت کویر (شاهرود آفرود)