X
تبلیغات
رایتل
شـاهرود آفــرود
SHAHROOD OFFROAD
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

روز ملی یوزپلنگ آسیایی(ایرانی) در بام ایران

 

نهم شهریور؛ روز حفاظت از یوزپلنگ آسیایی بود و این روز در بام ایران فراموش نشد. هر چند نتوانستیم برنامه ای در شأن و جایگاه بلند این گنجینه طبیعی سرزمین ایران برگزار کنیم اما؛ در حد بضاعت اندک و ناچیز انجمن سعی شده است یادآور شویم که اگر یوزها از سرزمین مادری مان بروند بدان معناست که دیگر سرزمین ایران – که دوستش داریم – دیگر توانایی تأمین غذای یوزها را ندارد، برهنگی زمین و پوشش گیاهی اش به آستانه ای خطرناک رسیده که نگرانی ها از تشدید افت سطح آب سفره های زیرزمینی، فرونشست زمین و روند بیابان زایی را افزایش می دهد.

انجمن محیط زیستی تسنیم هم برای نخستین بار و هم زمان با آیین های پاسداشت این روز ملی، به منظور شناخت و معرفی بهتر و توجه سزاوارتر به آخرین بازمانده های این گونه ارزشمند جانوری و زیستگاه های آن در ایران؛ اقدام به تدوین بیانیه، توزیع پوستر و لوح های فشرده معرفی یوزپلنگ ایرانی در بین انجمن های محیط زیستی مردم نهاد، برخی جوامع محلی، ادارات حفاظت محیط زیست و فرمانداری های تمامی شهرستان های استان کرده است.

لازم است از دوستان عزیز و پرتلاش مان در "انجمن یوزپلنگ ایرانی" که بی منت و سخاوتمندانه ما را در اجرای برنامه های این روز در بام ایران حمایت و پشتیبانی کردند صمیمانه سپاس گزاری کنیم.

به امید آن روز که یوزپلنگ ها در سرزمین ایران شاداب و پرتعداد بخرامند و ما در مقابل فرزندان مان و جهانیان رو سفید باشیم.

 

جمعه 7 شهریور‌ماه سال 1393 :: 11:19
موضوعات
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 521487
امکانات جانبی
به سایت شاهرود آفرود خوش آمدید. لطفا ما را از انتقادات و پیشنهادات خود مطلع نمایید. با تشکر
کلیه حقوق این وبلاگ برای شـاهرود آفــرود محفوظ است