X
تبلیغات
رایتل
شـاهرود آفــرود
SHAHROOD OFFROAD
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

پاژن PAZHAN

مشخصات موتور پاژن 6 سیلندر


در راستای همکاری با دولت نهم و ستاد تبصره 13؛ شرکت صنعتی تولیدی مرتب به عنوان اولین تولیدکننده خودروهای دو دیفرانسیل (4WD) در کشور از کلیه شرکتهای داخلی و خارجی تولیدکننده موتورهای SUV با پایه گاز سوز در زمینه انتخاب موتور خودروی پاژن گازسوز دعوت به همکاری می نماید.


مشخصات کلی موتور فعلی به شرح زیر می باشد:


مشخصات فنی :

تعداد و آرایش سیلندرها: شش سیلندر Vشکل

حجم سیلندر:2972سانتیمتر مکعب

قطر سیلندر :1/91میلیمتر

کورس پیستون :76میلیمتر

نسبت تراکم :1: 9/8

حداکثر قدرت : 161اسب بخار در 5000دور در دقیقه

حداکثر گشتاور : 5/24کیلوگرم در 2500 دور در دقیقه


تست پاژن V6 در شرایط سختبه گزارش خبرخودرو ، شرکت مرتب بعنوان اولین تولید کننده خودروهای دو دیفرانسیل در کشور همچنان پایبند به تولید خودرو پاژن (لندرور قدیم) در دو مدل استیشن GLV و وانت دوکابین GLD میباشد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، چهره پاژن دقیقا همانند لندرور دیفندری است که در انگلستان تولید می شود در نمای خودرو سعی شده تا همان ظاهر لندرور های قدیمی به عنوان یک خودرو بیابانی(off-road) حفظ شود (بطوریکه شرکت مرتب قطعات بدنه این خودرو را به کشور انگلستان جهت خودروهای دیفندر صادر میکند) و به جز تغییراتی در جلو پنجره ، دستگیره درب ها ، اضافه شدن بچه گلگیرها ، استفاده از لاستیک هایی با ابعاد 245/75 R 16 ، رکاب های جانبی و چند تغییر کوچک همانند چراغ های عقب تغییرات دیگری انجام نشده و همچنان روح لندرور دیفندر های قدیمی و پرتوان را در بیننده القاء می کند . فلز به کار رفته در بدنه این خودرو از نوع آلومینیوم آلیاژی می باشد که با تنوع هفت رنگ تولید می شود و تمامی رنگ های به کار گرفته شده از نوع روغنی می باشد . طول ، عرض و ارتفاع بدنه این خودرو در مدل GLV 3000 به ترتیب برابر است با 4675 ، 1971 و 2000 میلی متر می باشد .

فضای داخلی :

هنگامی که وارد خودرو می شوید با فضایی ساده که مختص خودروهای بیابانی است مواجه می شوید و با کمی تامل متوجه می شوید که فضای داخلی این خودرو تغییراتی نسبت به پاژن های قدیمی دارد و تا آنجا که امکان داشته شرکت مرتب سعی در بهتر شدن کیفیت اجزای داخلی خودرو کرده ولی هنوز به کیفیت ایده ال نرسیده است همچنین استفاده از اجزای داخلی خودروهای دیگر مانند کلید های مه شکن ، فلاشر و دسته راهنما و شیشه شوی و برخی از قطعات کنسول میانی مانند کنترل کننده های کولر و بخاری و دستگیره باز کننده دربها در این خودرو دیده میشود .

ارگونومی این خودرو چنگی به دل نمیزد مثلا کلید فلاشر در زیر فرمان قرار داشت و ضبط صوت در دید راننده نبود که در هنگام رانندگی می تواند مشکل ساز شود اما صندلی های جلو از راحتی مناسبی برخوردار بود و صندلی های عقب حالتی نیمکتی داشت که می تواند در سفر های طولانی خسته کننده باشد فضای پای سرنشینان جلو و عقب مطلوب بود ولی نحوه قرارگیری پدال ها برای افراد بلند قد کمی ناراحت کننده می باشد که البته پس از گذشت زمان به این حالت عادت می کنید و میتوان گفت که ظاهراً اکثر نمره منفی این خودرو مربوط به تریم داخلی آن می باشد که باتوجه به کاربرد این خودرو در مناطق سخت و ناهموار آنچنان دور ازانتظار نیست چراکه در مناطق سخت آب و هوائی عبور از یک جاده ناهموار و سخت ، از داشتن تریم زیبای گرانقیمت داخلی مهمتر و بهتر است وبنابه مستندات موجود این خودرو در قسمت فنی و موتور دارای نمرهمنفی صفر است.

وجود لوازمی مانند ارتفاع سنج ، شیب سنج در سفر های خارج از جاده میتواند کمک بسیاری به شما بکند البته وجود امکاناتی همانند دریچه کولر و بخاری برای سر نشینان عقب و دما سنج را نباید از نظر دور نگه داشت .

درنهایت به گفته کارشناسان این شرکت کمیته ای در زمینه کاهش نمره منفی این خودرو تشکیل شده و اقدامات خوبی نیز انجام گریده که منجر به کاهش 80 نمره منفی در سه ماه گذشته شده است و این میتواند برای مشتریان و علاقه مندان به این خودرو خبر خوبی باشد.

ضمناً در اولین دوره مسابقه رالی کیفیت که با همت استانداری استان گلستان در آبان ماه گذشته در استان گلستان به مسافت 220 کیلومتر برگزار گردید ، پاژن توانست بعنوان باکیفیت ترین خودروی مناطق مختلف آب و هوائی کشور انتخاب شود.

فنی :

در نمونه های انگلیسی پاژن یعنی لندور دیفندر از موتور های دیزل استفاده می شود و به دلیل منع قانونی استفاده از موتور های دیزلی در کشورمان سازنده پاژن از موتور 6 سیلندر V شکل هیوندای با حجم دقیق 2972سی سی و حداکثر قدرت 161 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 5/24 کیلوگرم متر در 2500 دور در دقیقه در این خودرو استفاده کرده گیربکس خودرو دارای 5 دنده به جلو و یک دنده به عقب می باشد و کمک گیربکس نیز سه حالت انتخابی سبک 4*2 ، سبک 4*4 و سنگین 4*4 در اختیار شما قرار می دهد . سیستم کلاچ پاژن از نوع تک صفحه ای خشک و با عملکرد هیدرولیکی می باشد .

سواری :

سوئیچ را میچرخانیم و و موتور V شکل 6 سیلندر خودرو با صدایی نرم و آرام بیدار می شود حال دنده را جا میزنیم و شروع به حرکت میکنیم و دنده ها را یکی پس از دیگری تعویض میکنیم خودرو از شتاب و قدرت بسیار بالایی سود میبرد به طوری که خیلی بیشتر از آنچه که فکرش را می کردیم ظاهر شد. کلاچ و گیربکس از هماهنگی خوبی برخوردار بود و و خودرو پاژن در هر دوری از موتور شروع به شتابگیری میکرد و کشش خودرو در تمامی دورها عالی بود و جرأت رقابت با اتومبیل های دیگر را به شما می دهد البته صدای تایر ها تا حدودی به داخل اتاق نفوذ می کرد . پاژن با عبور از سرعت گیر ها و دست اندازهای خیابان ها نرم تر از انواع هم کلاس خود عمل می کرد که البته به گفته مهندسین شرکت مرتب در سیستم تعلیق این خودرو، فنرهای پارابولیک(شمش) حذف و در چهارچرخ از فنرهای لول استفاده شده است . هنگامی که با این خودرو رانندگی می کنید از دید کافی بهره مند هستید اما آینه های جانبی دید عرضی خوبی را در اختیار شما قرار نمی دهند وقدرت ترمز ها در توقف ها متوسط بود اما در توقف های ناگهانی تعادل خودرو مطلوب بود (لازم بذکر است که چهارچرخ از ترمزهای دیسکی بهره میبرند)فرمان خودرو از نوع هیدرولیک بود و عملکرد مناسبی داشت.

حال نوبت به تست خارج از جاده یا Off Road میرسد: برای انجام این تست ما خودرو را به منطقه ای که دارای کوه ها و تپه ها و مسیر های خاکی مسطح و پست بود بردیم که پوشیده از برف و گل بود ابتدا خودرو را از کوهی که دارای شیب تند و پر از برف بود بالا بردیم و خودرو بسیار سریع و چابک و پرقدرت به نوک کوه رسید و هنگامی که از بالای کوه به پایین آمدیم با وجود شیب زیاد تعادل خودرو کاملا در دست بود پس از اینکه خودرو را از قسمتهای مختلف کوه و تپه ها بالا و پایین بردیم تصمیم گرفتیم خودرو را در میانه های یک شیب تند که پوشیده از برف بود متوقف کنیم و دوباره شروع به حرکت کنیم هنگامی که خودرو شروع به حرکت کرد ابتدا دچار هرزگردی شد اما پس از یک چشم برهم زدن پاژن با قدرت زیادی به تنه تپه چنگ میزد و به بالا میرفت . پس از انجام این تست خودرو را به داخل چاله ای که پر از برف بود فرو بردیم و با اینکه فکرش را نمی کردیم خودرو از این چاله بیرون بیاید اما پس از لحظاتی جدال با برف در نهایت این پاژن بود که موفق شد و از چاله بیرون آمد. حال نوبت به تست خودرو بر روی مناطق بیابانی مسطح رسید با اینکه در این آزمایش تمام بیابان پوشیده از برف بود اما پاژن در سرعت های 100 کیلومتر و زیر 100 کیلومتر از تعادل خوبی برخوردار بود و هنگامی که ناگهان به داخل چاله ای فرو میرفت بدون معطلی آن چاله را پشت سر می گذاشت . پس از این آزمایش نوبت به سخت ترین قسمت یعنی پرش با پاژن میرسد ، ما چند جا را برای انجام این آزمایش در نظر گرفتیم و خودرو را با سرعت و حالت های مختلف به پرواز دراوردیم و با اینکه تیم تست کننده فشار و رفتار خشنی را در تست آخر بر سر خودرو پیاده کردند در نهایت پس از 6 ساعت رانندگی و آزمایشات سخت و سنگین پاژن بدون هیچ گونه مشکل فنی و بدون هیچ کونه صدای اضافی به داخل کارخانه شرکت مرتب بازگشت .

در کل باید گفت خودروی پاژن یک دودیفرانسیل مستحکم و پرقدرت است و عملکرد این خودرو تمام نکات ضعفش را می پوشاند و اگر علاقه مند به این نوع خودرو ها هستید پاژن به عنوان یک خودروی همه جا رو میتواند تمام نیاز های شما را تامین کند و میتوان گفت : با پاژن همیشه همراه طبیعت هستید . در حال حاضر خودرو پاژن به قیمت ... میلیون تومان به عنوان ارزان قیمت ترین خودروی 2دیفرانسیل به فروش میرسد.


موضوعات
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 521489
امکانات جانبی
به سایت شاهرود آفرود خوش آمدید. لطفا ما را از انتقادات و پیشنهادات خود مطلع نمایید. با تشکر
کلیه حقوق این وبلاگ برای شـاهرود آفــرود محفوظ است